Co robi różnicę w koszulkach kolarskich ? 0
Co robi różnicę w koszulkach kolarskich ?

Kilka istotnych szczegółów, które mają wpływ na jakość koszulki kolarskiej.

 

Dla jednych to tylko koszulka na rower, dla innych aż koszulka. Pragniemy czuć się elegancko i wyjątkowo uprawiając różne dyscypliny sportowe- jazda na rowerze, bieganie, triathlon, jazda na nartach … To już nie tylko stylówka, dopasowanie pod kolor roweru czy logotyp producenta światowych marek kolarskich.

Coraz częściej zwracamy uwagę na kraj pochodzenia dzianiny i jej jakość, miejsce szycia odzieży kolarskiej, staranność wykończenia, ideę i filozofię firmy, szybki i prosty kontakt z działem obsługi, dodatkowe profity - łatwy i szybki zwrot/ wymiana, możliwość naprawy Free Repair czy poprawek lub nawet usługa Crash Replacement.

 

Koszulka kolarska biała. Elegancka i komfortowa.

 

Nasz zespół stara się być jak najbliżej potrzeb fanów kolarstwa szosowego, wspierać ich, motywować, inspirować, zapewniać odpowiednią wygodę i komfort podczas jazdy na rowerze.

Nie zależy nam na wprowadzaniu kolejnych kolekcji, pragniemy aby każdy nowy model odzieży sprawiał Ci radość i satysfakcję w osiąganiu celów i wyzwań na rowerze. Był impulsem do kolejnych treningów i realizacji marzeń.

 

Jak szyjemy koszulki kolarskie aby były na światowym poziomie.

 

Dzianina kolarska

Wybieramy włoskich sprawdzonych producentów dzianin. Najwyższa jakość to: delikatność w kontakcie ze skórą, rozciągliwość 4 kierunkowa, miękkość, minimalna waga (tylko 95-120 gram / rozmiar M). Wysoką jakość dzianiny można sprawdzić na kilka sposobów. Należy zaobserwować czy na koszulce (po zakończonym treningu) są widoczne ślady w postaci odprowadzonej wilgoci z potem ? Jeżeli tak, to na koszulce pozostaną białe plamy w postaci drobinek wyschniętej soli. Taka koszulka kolarska zapewnia odpowiedni komfort termiczny i bardzo dobre wentylowanie organizmu podczas jazdy rowerem. 

Drugi sposób to uczucie przy kontakcie dzianiny ze skórą, czy podrażnia w jakikolwiek sposób, czy po wielogodzinnej jeździe są otarcia. Nasze ciało po treningu nie powinno odczuwać żadnego dyskomfortu z jazdy w odzieży kolarskiej.

Kolejny sposób na sprawdzenie jakości naszej odzieży rowerowej to odporność na nieprzyjemne zapachy pozostawione po kilku praniach. Koszulki szyte z wysokiej jakości dzianin po każdym praniu są jak nowe bez jakichkolwiek oznak użytkowania. 

Koszulka rowerowa czerwona

 

Krój odzieży kolarskiej

Projektujemy koszulki kolarskie, tak aby krój był dopasowany do sylwetki kolarza i pozwalał na nieograniczoną swobodę ruchów. Dobrze skrojona koszulka gwarantuje uczucie jakby nic poza skórą nie było na ciele. Koszulki kolarskie, które dedykujemy do jazdy w okresie letnim, gdy temperatury zaczynają przekraczać 25 st. C posiadają osobny panel dzianiny z boku ciała i pod pachą (kolekcja Classic, Classic II, Superlight). Zapewnia to jeszcze lepszą wentylację organizmu. W zależności od przeznaczenia koszulki rowerowe szyte są z dwóch, trzech lub czterech różnych rodzajów dzianiny.

Posiadamy kilka krojów koszulek, które dopasowujemy do ich różnorodnego przeznaczenia (wczesna wiosna, wiosna/lato oraz gorące lato, jesień). Wraz z nowym sezonem wprowadzamy do odzieży kolarskiej poprawki i nowości aby poprawić ich komfort i funkcjonalność. 

Koszulka rowerowa niebieska

 

Półautomatyczny suwak

Półautomatyczny suwak światowego lidera YKK z możliwością blokady w dowolnej wysokości koszulki. Pełne zamki YKK gwarantują bezawaryjne i szybkie rozpinanie koszulki, a suwak nie zmienia swojej pozycji w trakcie jazdy. Taki drobny element ale bardzo istotny dla zapewnienia przyjemnych treningów, szczególnie długich i przy wysokich temperaturach.

Koszulka rowerowa z długim rękawem

 

Eleganckie dodatki

Każde dodatkowe wykończenie w koszulkach, to ręczna praca Pań krawcowych. Staranne i czasochłonne  wykończenie aby koszulka nabrała indywidualnych cech. Projektujemy nasze koszulki z eleganckimi (najczęściej kontrastowymi) dodatkami: krycie zamków kieszonek, języczki przy stójce, paski na rękawkach i piersiach koszulek, bezec w bluzach. To nas wyróżnia spośród innych koszulek kolarskich i świadczy o wysokiej klasie produktu.

Odzież rowerowa. Elegancka i komfortowa

 

Kieszonki na zamek

Dodatkowe kieszonki na zamek zapewniają większą funkcjonalność koszulek kolarskich. Zamek z kieszonką posiadają koszulki z kolekcji Race Color, Classic, Classic II, PRO Light oraz koszulki z długim rękawem Longsleeve i bluzy kolarskie. W większości kieszonek stosujemy również zamki YKK aby łatwo i wygodnie otworzyć suwak nawet podczas jazdy rowerem.

Odzież rowerowa na lato

 

Mankiety rękawków

W zależności od przeznaczenia koszulek rowerowych stosujemy kilka sposobów wykończenia rękawków - mankiet z dzianiny, obszycie lamówką, tylko obszycie, taśma z silikonem lub brak wykończenia w koszulkach Superlight.

Odzież rowerowa na lato

 

Nici i przędza

Zaopatrujemy się u najlepszych niemieckich producentów nici i przędzy. W przypadku sublimacji dobieramy barwę nici pod kolor koszulki. Nici zapewniają bardzo dobre trzymanie szwów oraz wysoką elastyczność łączenia.

 

 

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl