Podcast Damska łyda - opowieści kobiet o kolarstwie. 0
Podcast Damska łyda - opowieści kobiet o kolarstwie.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Podcast Damska łyda - opowieści kobiet o kolarstwie.

Miło nam poinformować o nowym projekcie - podcast Damska łyda. Podcast opowiadany przez kobiety dla kobiet.
To opowieści o kolarstwie, przygodach, doświadczeniach. To z reguły jazda rowerem bez napinki, czasami bez celu, ale bywa również ekstremalnie i ciężko. Zabierz jak najwięcej dla siebie i jutro ruszaj na szosę.
Zapraszamy do słuchania i dzielenia się kolarskimi opowieściami.

Tym podcastem pragniemy zachęcać i motywować dziewczyny oraz kobiety do kolarstwa, sportu dla każdego. Rower daje wolność i radość. Czasami potrzeba jakiegoś małego impulsu aby wskoczyć na szosę i pędzić przed siebie. Podcast Damska Łyda to opowieści o kolarstwie kobiet z doświadczeniem i bogatym kolarskim życiorysem. Większość naszych gości pokazuje poprzez swoje historie a czasami również życie jak łatwo jest rozpocząć przygodę z kolarstwem. Do czego my z całego serca zachęcamy i próbujemy w małych kroczkach pomóc.

Pierwszym naszym gościem była Anna Tkocz.
Inżynier, anglista, kiedyś kolarz i uczestniczka wyścigów kolarskich z tytułami, pisze min. Dla magazynu BikeBoard.Mistrzyni Polski XC i CX. Teraz bardziej kolarz-włóczykij z wieloma tysiącami kilometrów rocznie. Autorka bloga o kolarstwie i nie tylko 25x7.

Posłuchaj pierwszego podcastu Damska Łyda z Anią i zanurz się w opowieść o kolarstwie przygodowym, o fotografii, o Morawach.
Ania opowiada o tym jak się jedzie w kierunku słońca i jest to jedyny cel.
Posłuchaj o fotografii podczas rowerowych podróży i przygód, oraz jak
100 km jest fajne, ale 200 km jest jeszcze fajniejsze.

W drugim odcinku podcastu rozmawiamy z Bożeną Gomułka, znaną w mediach społecznościowych jako Cyklistka.

Mówi o sobie: kolarka oraz ultrakolarka. Zakręcona pasjonatka roweru oraz długich kolarskich podróży. Pierwsza kobieta w Polsce, która zrobiła everesting oraz jako pierwsza podwójny everesting na świecie. Opowiada o ultrakolarstwie, pasji do roweru, o zbliżaniu się do swoich granic. Rozmowa jest szczera i bezpośrednia.

W trzecim spotkaniu rozmawiamy z Kasią, twórczynią dynamicznie rozrastającej się inicjatywy kolarskiej w Zielonej Górze - min. Yolobike, Yologirls, Yoloride oraz Stowarzyszenia Amatorów Kolarstwa. Jej osobista misja to: promocja kobiecego kolarstwa, która zrodziła się w niej po przejechaniu na rowerze kilku tysięcy kilometrów. Poprzez swoją jazdę i aktywność społeczną chcę pokazać, że w kolarstwie amatorskim jest również miejsce dla kobiet.
Na początku była sama a już po 2 latach w jazdę z Yolo angażuje się kilkadziesiąt dziewczyn. To wszystko dzieje się w Zielonej Górze. Posłuchaj jak o Yolo jazdach opowiada Kasia.


Serdecznie zapraszam.

 

Podcast można słuchać na platformie Spotify, w aplikacji iTunes Podcasty oraz na stronie anchor.fm

Link anchor.fm - https://anchor.fm/damska Lyda

Link Spotify - https://open.spotify.com/show/2QSdeid4vWpvk54VhvbmFd

podcast Damska Łyda by more cycling

 

 

Link iTunes - https://podcasts.apple.com/pl/podcast/damska-%C5%82yda/id1562317528

podcast Damska Łyda by more cycling

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl