Podcast Damska łyda - opowieści kobiet o kolarstwie. 0
Podcast Damska łyda - opowieści kobiet o kolarstwie.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Podcast Damska łyda - opowieści kobiet o kolarstwie.

Miło nam poinformować o nowym projekcie - podcast Damska łyda. Podcast opowiadany przez kobiety dla kobiet.
To opowieści o kolarstwie, przygodach, doświadczeniach. To z reguły jazda rowerem bez napinki, czasami bez celu, ale bywa również ekstremalnie i ciężko. Zabierz jak najwięcej dla siebie i jutro ruszaj na szosę.
Zapraszamy do słuchania i dzielenia się kolarskimi opowieściami.

Tym podcastem pragniemy zachęcać i motywować dziewczyny oraz kobiety do kolarstwa, sportu dla każdego. Rower daje wolność i radość. Czasami potrzeba jakiegoś małego impulsu aby wskoczyć na szosę i pędzić przed siebie. Podcast Damska Łyda to opowieści o kolarstwie kobiet z doświadczeniem i bogatym kolarskim życiorysem. Większość naszych gości pokazuje poprzez swoje historie a czasami również życie jak łatwo jest rozpocząć przygodę z kolarstwem. Do czego my z całego serca zachęcamy i próbujemy w małych kroczkach pomóc.

 

Pierwszym naszym gościem była Anna Tkocz


Inżynier, anglista, kiedyś kolarz i uczestniczka wyścigów kolarskich z tytułami, pisze min. Dla magazynu BikeBoard.Mistrzyni Polski XC i CX. Teraz bardziej kolarz-włóczykij z wieloma tysiącami kilometrów rocznie. Autorka bloga o kolarstwie i nie tylko 25x7.

Posłuchaj pierwszego podcastu Damska Łyda z Anią i zanurz się w opowieść o kolarstwie przygodowym, o fotografii, o Morawach.
Ania opowiada o tym jak się jedzie w kierunku słońca i jest to jedyny cel.
Posłuchaj o fotografii podczas rowerowych podróży i przygód, oraz jak
100 km jest fajne, ale 200 km jest jeszcze fajniejsze.

Damska łyda - Bożena Gomułka / Cyklistka - pierwsza kobieta, która zrobiła everesting w Polsce oraz jako pierwsza podwójny everesting na świecie

Poznajcie kobietę, która jako pierwsza w Polsce zrobiła everesting oraz jako pierwsza podwójny everesting na świecie. Jest pasjonatką roweru oraz długich kolarskich podróży. Dzieli się swoimi wspomnieniami oraz doświadczeniami. Pięknie opowiada o ultrakolarstwie, pasji do roweru, zbliżaniu się do swoich granic. Rozmowa jest jest szczera i bezpośrednia. Bożena uważa, że 200 km zrobi każdy i nie trzeba mieć wcale łydy ...

 

Damska Łyda - Anna Małecka / W spódnicy na szosie - kolarstwo ultra i bikepacking

Dla niej kolarstwo zaczęło się od "W spódnicy na szosie". Kolarstwo ultra i bikepacking są na pierwszym miejscu. Jak mówi - Rower daje mi niepohamowaną radość i wolność, możliwość odpoczynku i medytacji. Ania uważa, że dla własnego dobra trzeba umieć czasami odpuszczać. Zimą rower odpoczywa a Ania uprawia narciarstwo biegowe i wycieczki górskie.

Obiecała nam rozmowę po przejechaniu Race Trogh Poland, po zmianie daty na wrzesień jednak będzie się przygotowywać do ultrawyścigu. Posłuchaj jakich cennych wskazówek i przykładów ze swojego doświadczenia jazdy szosą daje Ania. Zanurz się w kolarskie przygody z Anią. To jest opowieść, która płynie i meandruje, niespiesznie. Wspomnienia, doświadczenia, pasja. 

Damska łyda - Anna Rząsowska / Moveat - życie, praca i treningi kobiety z tęczową koszulką Mistrzostw Świata w kolarstwie torowym

Posłuchaj jak wygląda kolarskie życie kobiety z tęczową koszulką. Anna Rząsowska - w swoje kolekcji posiada min. złoty medal Mistrzostw Świata Masters w kolarstwie Torowym w scratchu, srebrny medal w wyścigu punktowym, brązowy medal Mistrzostw Świata w kolarstwie torowym w konkurencji wyścig na dochodzenie. Jest Mistrzynią Polski w jeździe indywidualnej na czas z 2020 roku. 

Przed nami bardzo konkretna rozmowa z Anią o prawie zawodowym kolarstwie, z treningami, wyrzeczeniami i jasno postawionymi celami. Nie ma tutaj miejsca na kolarstwo romantyczne czy też kręcenia tylko dla radości. U Ani jest ostra jazda od początku do końca. Ania nie owija w bawełnę, mówi o swoim kolarskim życiu bardzo bezpośrednio i szczerze.

Damska Łyda - Patrycja Dąbrowska - jak się przygotować do ultramaratony rowerowego

Planujecie ultramaraton w roku 2022 lub dłuższą kolaską podróż polecamy Wam rozmowę z Pauliną w podcaście Damska Łyda. Opowiada jak wyglądają przygotowania do kilkudniowej jazdy rowerem oraz jak wygląda jazda w trakcie maratonu kolarskiego. Warto posłuchać jakich wskazówek udziela Paulina. Ta rozmowa to dużo praktycznych rad popartych tysiącami przejechanych kilometrów. Patrycja nie jeździ aby się ścigać, lubi przy okazji ultramaratonu zrobić fajną fotke, zjeść coś dobrego, spotkać nowych ludzi, zobaczyć nowe miejsca. Podzieli się z nami swoimi doświadczeniami, radami i przeżyciami.

Damska Łyda - Katarzyna Fedro / Yolobike - damskie ustawki kolarskie

Kasia, twórczyni dynamicznie rozrastającej się kolarskiej inicjatywy w Zielonej Górze - min. Yolobike, Yologirls, Yoloride oraz Stowarzyszenia Amatorów Kolarstwa. Jej osobista misja to: promocja kobiecego kolarstwa, która zrodziła się w niej po przejechaniu na rowerze kilku tysięcy kilometrów. Poprzez swoją jazdę i aktywność społeczną chcę pokazać, że w kolarstwie amatorskim jest również miejsce dla kobiet.

Na początku była sama a już po 2 latach w jazdę z Yolo angażuje się kilkadziesiąt dziewczyn. To wszystko dzieje się w Zielonej Górze. Posłuchaj w czym tkwi tajemnica i sukces rowerowego szaleństwa z YoloGirls.

 

Damska Łyda - Marta Lach - znakomita Polska kolarka zawodowa jeżdżąca a team'ie Ceratizit WNT Pro Cycling

Opowiada o swoim kolarskim życiu, w rodzinnym domu, na treningu, w peletonie. Z entuzjazmem, szczerością, uśmiechem dzieli się swoimi przeżyciami i doświadczeniami. Jest utalentowaną, młodą, polską kolarką z dużymi sukcesami min: Wicemistrzyni Europy, Mistrzyni Polski 2020, uczestniczka Olimipady w Tokyo 2020. Aktualny klub to Ceratizit WNT Pro Cycling.

Marta podczas rozmowy mówi dlaczego nie gra w szachy i nie pije epsresso. Opowiada o swoich pragnieniach oraz o rytuałach przed wyścigiem. Marzy o skoku ze spadochronem, wejściu na szczyt Mount Blanc oraz o tęczowej koszulce.

"Wyścig w 80% wygrywasz głową, a nie nogami. W sporcie nie wolno być mięczakiem, trzeba walczyć. A gdy masz słabsze momenty, trzeba umieć się podnieść, wstać i iść do przodu." - to słowa Marty.

Rozmowa, której słucha się jednym tchem. Swobodna, szczera i naturalna.

 

Serdecznie zapraszam do słuchania.

Podcast można słuchać na platformie Spotify, w aplikacji iTunes Podcasty, Google oraz na stronie anchor.fm

Link anchor.fm - https://anchor.fm/damska Lyda

Link Spotify - https://open.spotify.com/show/2QSdeid4vWpvk54VhvbmFd

podcast Damska Łyda by more cycling

 

 

Link iTunes - https://podcasts.apple.com/pl/podcast/damska-%C5%82yda/id1562317528

podcast Damska Łyda by more cycling

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl