Ponad 90 km/h - test kamizelki rowerowej Comfort 0
Ponad 90 km/h - test kamizelki rowerowej Comfort

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kamizelka rowerowa Comfort One - poniżej test i opis. 

Tym razem na miejsce testów jesiennej kolekcji odzieży rowerowej wybraliśmy Triglavski Park Narodowy w Alpach Julijskich w Słowenii.

Zjazdy z przełęczy Vrśić (1611 m.n.p.m), Mangart (około 2000 m.n.p.m.) i Zoncolan (Wochy 1730 m.n.p.m.) były idealne do sprawdzenia kamizelki Gilet Comfort oraz kurtki Jacket Comfort. 

 

Temperatura około 8-10 st. C (odczuwalna 4-5 st.C) przy prędkości ponad 60 km/h (a z przełęczy Zoncolan ponad 90 km/h) wystarczyły aby przekonać się jak ważna jest wierzchnia odzież z membraną. Kolekcja Comfort w skrajnych warunkach niskiej temperatury, dużej wilgotności, mocnego wiatru  gwarantuje odpowiedni komfort do jazdy rowerem i zabezpiecza przed utratą ciepła. Zastosowana w naszej odzieży wysokiej jakości membrana WindZero chroni przed wiatrem, deszczem i zimnem.

Kamizelka kolarska z membraną wind zero

 

Kolekcja Gilet Comfort i Jacket Comfort idealnie sprawdzi się podczas jesiennych/wiosennych treningów w niskich temperaturach oraz podczas zjazdów z górskich przełęczy. 

Modele odzieży Comfort WindZero polecamy łączyć z koszulkami rowerowymi z długim rękawem typu Longsleeve oraz bluzami Hot Jacket. W okresie wiosenno letnim kamizelkę oraz kurtkę można również założyć na koszulki rowerowe z krótkim rękawem.

 

Przeprowadziliśmy testy w następujących zestawieniach odzieży kolarskiej z naszej kolekcji:

  • Kamizelka rowerowa Gilet Comfort + koszulka rowerowa z długim rękawem Longsleeve Style + potówka Sleeveless Base Laser
  • Kamizelka rowerowa Gilet Comfort + bluza rowerowa Hot Jacket + potówka Longsleeve Base Layer
  • Kurtka rowerowa Jacket Comfort + koszulka rowerowa z długim rękawem Longsleeve Style + potówka Sleeveless Base Layer
  • Kurtka rowerowa Jacket Comfort + bluza rowerowa Hot Jacket + potówka Longsleeve Base Layer
  • Kamizelka rowerowa Gilet Light + koszulka rowerowa z długim rękawem Longsleeve Comfort One + potówka Sleeveless Base Layer

 

Kamizelka kolarska z membraną wind zero

 

Kamizelka rowerowa Gilet Comfort została uszyta z trzech rodzajów włoskich dzianin.

Odpowiednie połączenie specjalistycznych materiałów pozwala na jazdę w kamizelce podczas całego treningu. Z przodu na korpusie ciała i ramionach została umieszczona membrana a z tyłu dzianina o dużej przepuszczalności wilgoci. Kamizelka rowerowa Comfort posiada na plecach dwie kieszonki (jedna na zamek), które bardzo dobrze sprawdzają się podczas treningów. Pozwalają na szybki i łatwy dostęp do najbardziej potrzebnych rzeczy oraz są dodatkowym uzupełnieniem kieszonek w koszulce lub bluzie kolarskiej. Dla zwiększenia widoczności po zachodzie słońca na kamizelce umieszczone są elementy odblaskowe.

 

Nasze sugestie dotyczące używania kamizelki Gilet Comfort.

 

  • Temp. 16-22 st. C. z koszulkami rowerowymi z krótkim rękawem Classic, Race Color, Style, Superlight
  • Temp. 10-16 st. C z koszulkami rowerowymi z długim rękawem Longsleeve
  • Temp. 6-12 st. C z bluzami rowerowymi Hot Jacket

 

Odpowiednie dobranie odzieży rowerowej do zakresu temperatur podczas treningu jest uzależnione  m.in.od indywidualnych predyspozycji odporności na zimno.

Kamizelka rowerowa Gilet Comfort

 

Kamizelka na rower z membraną wind zero

Kamizelka na rower z membraną wind zero

 

 

 

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl