Ten test jest odpowiedzią dlaczego dla Nas tak ważna jest najwyższa jakość dzianin. Dlaczego wybieramy materiały pochodzące tylko z Włoch, kraju gdzie kolarstwo jest jak świętość. 

Jedna z koszulek kolarskich widocznych na zdjęciu powyżej była użytkowana w sposób normalny ponad 20 miesięcy (druga jest nowa). Jazda na rowerze, pranie, suszenie, przewracanie się w torbie z odzieżą kolarską i znowu jazda na rowerze…

Koszulka rowerowa Race Color Pink należy do naszej kolekcji MORE z roku 2016, a testowany model był pierwszym przeznaczonym min. do sesji fotograficznych i dalszego użytkowania. Koszulka zaliczyła ponad 80 prań – uwaga ! – w temperaturze 40  st. C i odwirowywaniu 1000 obr./min. w klasycznych proszkach do koloru. Jazda w niej to były treningi w granicach 2-3 godzin w normalnych warunkach pogodowych od słońca po deszcz.

To samo możemy napisać o kolejnych modelach koszulek kolarskich z krótkim i długim rękawem kolekcji z roku 2018 i 2019. Koszulki Classic, Race Color, Style zachowują 100% nasycenie kolorów, trwałość dzianiny oraz każdorazową świeżość po praniu. 

Wnioski:

Użytkowanie koszulki przez ponad 20 miesięcy nie wpłynęło na jej wygląd zewnętrzny – nasycenie kolorów, zużycie dzianiny i nici, działanie suwaka, silikon na gumie.

Tkanina „nie przeszła” nieprzyjemnym zapachem. Po praniu koszulka nadal jest świeża i idealna do dalszej jazdy rowerem.

Test dotyczył również koszulek rowerowych z kolekcji Classic, SuperLight, Style z kolekcji MORE.

koszulki kolarskie morecycling