Ultra Race Roztocze - maraton Gravelowy by More

0
Ultra Race Roztocze - zawody Gravelowe by More

To zaproszenie dla miłośników jazdy gravelem.

Ultra Race Roztocze 12-15 maja 2023 r.

Przeżyj rowerową przygodę, jadąc wśród malowniczych krajobrazów Roztocza. Łagodne senne pagórki, smukłe szutry, leśne dukty. Dzień i noc przeplata się. Piach w ustach i wiatr we włosach. A Ty wśród wiejskich chat, starych krzyży, rysich tropów. Jeżeli w swojej wyobraźni poczułeś wilgoć lasu i zapach sosen to ten wyścig jest dla Ciebie. 650 km przygody wśród gravelowych pasjonatów. Na krótki czas zostaniecie braćmi, czując ten sam ból, zachwyt i ekscytację. A wspomnienia pozostaną z Tobą na całe życie.

Przed Wami wyzwanie na dwóch dystansach 350 km i 650 km.

Więcej informacji znajdziecie na stronie zawodów - https://moreultraraceroztocze.pl

 
 
 

Nagrody przewidziane dla dystansu GIGANTE i CLASSICO

KATEGORIA INDYWIDUALNA

I-III miejsce

  Open Kobiety
 • pamiątkowe statuetki
 • nagrody rzeczowe
  Open Mężczyźni
 • pamiątkowe statuetki
 • nagrody rzeczowe

KATEGORIA GÓRSKA

Na trasie będzie 5 segmentów z podjazdem, za każdy z nich do zdobycia będą punkty (dla pierwszy 5 osób). Zawodniczka/zawodnik z największą liczbą punktów wygrywa.

  Najlepsza Góralka
 • nagrody rzeczowe
  Najlepszy Góral
 • nagrody rzeczowe

KATEGORIA SPRINTERSKA

Na trasie będzie 5 segmentów sprinterskich, za każdy z nich do zdobycia będą punkty (dla pierwszy 5 osób). Zawodniczka/zawodnik z największą liczbą punktów wygrywa.

  Najlepsza Sprinterka
 • nagrody rzeczowe
  Najlepszy Sprinter
 • nagrody rzeczowe

KATEGORIA DRUŻYNOWA*

W rywalizacji drużynowej wymagana jest liczba 4-5 uczestników, pomiar czasu liczony jest najlepszym 4 zawodniczkom/zawodnikom.

  Najlepsza Drużyna Kobieca

 

A tak się zaczyna opis - Ultra Maraton Gravelowy na Roztoczu.

"W 1643 r Jan Zamojski pozwolił na przeniesienie huty wypalającej żelazo na uroczysko zwane Susiec, oraz zezwolił na założenie stawu, który jest do dzisiaj. 12 maja 2023 roku Susiec będzie dla Was początkiem i końcem podróży, bólu, radości, łez, satysfakcji.

Tutaj rozpoczniecie swoją gravelową przygodę, tutaj staniecie u początku swojego wyzwania. Będziecie szutrować wśród sosnowych i bukowych lasów z szumiącą w pobliżu rzeką Jelonek. Ale już po paru kilometrach jazdy zbliżycie się do urokliwej i dzikiej rzeki Tanew. Pierwszego dnia spotkacie jedne z najciekawszych i najpiękniejszych miejsc Roztocza. Dzielić je będą rozciągnięte kolorowe pola zbóż i łąk, pachnące lasy, kresowe wioseczki. Trasę zaplanowaliśmy abyście zobaczyli perełki Roztocza: Józefów, Krasnobród, Zwierzyniec, Szczebrzeszyn oraz Biłgoraj, Zamość, Tomaszów Lubelski, Bełżec. To miasta i miasteczka, które chętnie zatrzymają Was na dłużej niż tylko parę minut. Ilość atrakcji i niespodzianek wciąga do swojego świata na wiele godzin, prowadząc uliczkami i opowiadając ciekawą historię. Jadąc rowerem po szutrowych drogach odwiedzicie min.: Roztoczański Park Narodowy, Rezerwat Przyrody nad Tanwią, Szczebrzeszyński Park Krajobrazowy, Lasy Janowskie. A kiedy przejedziecie swoją gravelową luxtorpedą pędem pośród bunkrów Linii Mołotowa, historia II Wojny Światowej podniesie pył wschodniego piasku i zazgrzyta w piastach niczym gąsienica sowieckiego czołgu. Bądźcie czujni na każdym kilometrze, wiele niespodzianek kryją w sobie lasy wschodnich kresów. ..."

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl