Wrażenia z jazdy rowerem w długich spodniach Tights Thermo

0
Wrażenia z jazdy rowerem w długich spodniach Tights Thermo

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ocieplane długie spodnie rowerowe Tights Thermo - wrażenia z jazdy szosą.

Dostępne modele męskie i damskie.

 

To czego oczekujemy od jazdy w długich spodniach kolarskich to nie zmarznąć kiedy zimowo-jesienna aura za oknem. Powinno być wygodnie i komfortowo. Z jednej strony to niewiele a z drugiej aż tyle. Ciepła odzież na zimne i wietrzne treningi to podstawa udanej i przyjemnej jazdy na szosie.

 

Test I - Przełęcz Okraj - Karkonosze

 

Jeżeli przez 5 godzin jazdy, w górę i w dół podczas dublowania ujęć nie nabawiliśmy się odmrożeń, to znaczy że odzież kolarska się sprawdziła. Na mniejszych i większych podjazdach było ciepło. Do tego stopnia, że kurtki rozpinaliśmy aby odzież lepiej odprowadzała nadmiar wilgoci. Czasami musieliśmy stanąć do ujęć, staraliśmy się aby trwało to krótko przy jak najmniejszej utracie ciepła. Na przełęczy wiało, co potęgowało zimno, tam spędziliśmy około 30 minut. Później zjedliśmy pyszną zupę, wypiliśmy kawkę (Chata Hradecanka) i zjazd na Polską stronę. Kolejne ujęcia przy lekko padającym deszczu. Asfalt średniej kategorii, trzeba uważać na ubytki. 

Gdybyśmy napisali, że nie zmarzliśmy, to byśmy skłamali. Na zjeździe przy ponad 50 km/h i temperaturze odczuwalnej poniżej 0 st. C palce u dłoni zmarzły. 

Wniosek: ocieplane długie spodnie kolarskie Tights Thermo sprawdziły się i temperatury bliskie zeru stopnia nie są im straszne. Bardzo dobrze sprawdzą się podczas 2-3 godzinnych treningów w terenie. Ważne jest aby cały komplet odzieży rowerowej, w której jeździmy uszyty był z ocieplanej dzianiny a dodatkowa kurtka (lub kamizelka) z membraną od wiatru. Jazda wtedy będzie przyjemnością.

 

Test spodenek rowerowych Tights Thermo odbył się podczas ekstremalnych warunków pogodowych w trakcie sesji filmowej w Karkonoszach na przełęczy Okraj w Karkonoszach. Temp. 2-7 st. C - temp. odczuwalna 0 st. C, mocny wiatr, mżawka, 5-15 km zjazdy. Ponad 5 godzin w terenie. 

Podczas zdjęć byliśmy ubrani: 

Maciek - bibsy kolarskie Special z nogawkami Thermo, bielizna termoaktywna, bluza na rower Hot Jacket Special, kurtka WindZero Comfort, rękawiczki długie Thermo  

Tomek - ocieplane spodnie rowerowe Tights Thermo, bielizna rowerowa długi rękaw, koszulka rowerowa z długim rękawem Longsleeve Style, rękawiczki rowerowe długie Thermo, ocieplacze rowerowe Special, kamizelka WindZero Comfort, na szczycie przełęczy kurtka rowerowa WindZero Comfort.

 

Spodnie rowerowe długie ocieplane 

 

Test II - Podlasie - leśne i polne drogi

 

Spodenki testowaliśmy również na drogach Podlasia. W niskich temperaturach, prawie zimowych +3 st.C, godziny około południowe, jazdy testowe w miesiącach od listopada 2018 do marca 2019, przy średnich prędkościach 27-30 km/h, wiatr umiarkowany.

 

Podczas ponad 2 godzinnej jazdy nogi nam nie zmarzły. Dzianina zapewniała ciepło podczas całego treningu. Wszyta włoska wkładka DOC 74 EVO firmy Dr. PAD bardzo dobrze sprawowała się w połączeniu z ocieplaną dzianiną Thermal. Płaskie szwy dodatkowo zadbały aby nie było obtarć i dyskomfortu na skórze. Najdłuższy trening jaki zrobiliśmy w spodniach Tights Thermo to 3,5 godziny, odczucia w użytkowaniu są identyczne jak te przy 2 godzinnej jeździe na rowerze. Czyli czas nie ma znaczenia podczas jazdy w odzieży szytej z dzianiny Thermal. Większe znaczenie mają warunki: temperatura, wiatr i średnia prędkość.

Odzież wykorzystana do treningu: spodnie na rower długie,  ocieplane Tights Thermo, bluza rowerowa Hot Jacket, kamizelka kolarska Comfort lub kurtka WindZero, bielizna termoaktywna z długim rękawem, rękawiczki rowerowe ocieplane, ocieplacze na buty Special, cienka czapka na uszy.

Temperatury wahały się od 2 st. C do 6 st.C, wiatr zmienny, bez opadów.

 

Dzianina rowerowa, ocieplana Thermal.

Używamy jej również do szycia bluz rowerowych z kolekcji Hot Jacket, nogawek, rękawków, ocieplaczy - odpowiednio utrzymuje komfort termiczny. Materiał jest rozciągliwy w 4 kierunkach, przez co nie krępuje i nie ogranicza ruchów podczas kręcenia. Bardzo dobrze odprowadza nadmiar wilgoci na zewnątrz i jest przyjemny dla ciała. Zamki YKK w nogawkach ułatwiają zakładanie spodni na nogi, nawet jeżeli mamy założone już buty szosowe.

 

 

 

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl